Procesy zahřátí a následného ochlazení při saunování má mnoho pozitivních účinků na lidský organismus.

Při dodržení zásad správného saunování mají saunové ceremoniály pozitivní účinky na psychiku člověka. Podle typu použitých vonných essencí můžete ze sauny odcházet povzbuzení či naopak příjemně odpočatí. Pravidelné saunování navíc snižuje psychické napětí a stres.

Dlouhodobé saunování posiluje i fyzickou kondici a pozitivně působí na zdravotní obtíže. Nejlépe patrné jsou účinky na dýchací systém a krevní oběh, díky pocení se z těla také odplavují škodlivé látky. Není proto divu, že pravidelné a správné saunování je v mnohých případech doporučováno i samotnými lékaři.

Především ženy ocení také kosmetické účinky saunování. Pokožka je po pravidelném saunování hebká a svěží. Tyto účinky mohou být rovněž povzbuzeny využitím nejrůznější peelingů a krémů při saunových ceremoniálech. Díky nim je pokožka více vyživená, hydratovaná i odolná. O působení speciálních saunových procedur si více přečtěte zde.

Během saunování můžete rovněž spálit i přebytečné tukové buňky. Prohřátí zrychluje metabolismus a to přispívá ke spalování tuků. Tento proces můžete dokonce podpořit speciálními doplňky stravy. O nich si můžete přečíst tady. V létě tak  můžete být jednodušše ještě krásnější.

Všichni určitě ocení fakt, že v horkém létě se lépe vyrovnají s teplotními výkyvy i změnami. Tělo je ze sauny zvyklé dokonce i na vyšší teplotu, než je u nás či u moři běžné. Naopak v zimě je imunitní systém těla odolnější.

Milovníci sauny ve veselém rozpoložení :).

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.