Saunové areály a sauny poskytující netradiční a zážitkové saunování:

Sauna je pro mnoho lidí běžnou součástí života.  Samozřejmě se nemůžeme srovnávat se saunovou kolébkou Finskem, nebo se saunovou velmocí Německem. I u nás se však budují saunové světy, tedy místa, kde najdeme více prohříváren různého typu. V menších městech se revitalizují městské sauny. Roste počet wellness hotelů, kde sauna je jedním ze základních služeb v mokré části. Rozdíly jsou mezi jednotlivými provozovateli, úrovní poskytovaných služeb, designu nebo vybavení sauny. Nicméně i k nám postupně přichází neobyčejné, nevšední, netradiční, zkrátka zážitkové saunování.
 

 
Aquapalace Praha

Největší saunový svět v ČR je vybaven 14 prohřívárnami.
Venkovní srub je s kapacitou 80 osob připave pro speciální saunové show. Ozvučení osvětlení, velká kamna uprostřed.
Pořádají zde:
pravidelné saunové akce jako je saunování při svíčkách, nově pak moderní saunové ceremoniály


 Saunia Praha Nové Butovice

Městská sauna s 5 saunami a párou. Zajimavostí jsou 4 různé způsoby ochlazení, o osvěžení se stará relax zóna. Působí zde mistr ČR 2014 Lukáš Poluk a výherce soutěže Mistr ručníku Jiří Žákovský.

 

 
 


 

Cedrus Spa - resort Kunětická hora

Zde působí mistr ČR 2013 Jaroslav Pallas, nejlepší český saunér (dle hodnocení SaunaRanking.com) a také nejlepší žena - saunérka, Judita Mullerová, na MČR v saunových ceremoniálech 2014. Cedrus Spa má venkovní část s jezírkem, 4 různé prohřívárny včetně Ruské banji a netradičně i Kneippův chodník.

 

  

4Comfort Brno

Krásný saunový svět s venkovním prostorem, kde pořádají nejrůznější saunové eventy. Pravidelně se zde konají saunové ceremoniály a show, například každou sobotu se můžete přijít podívat na pohádkový ceremoniál vhodný i pro děti.

 

  
Wellness Horal Velké Karlovice

Wellness resort - působí zde tým saunérů, účastníků mezinárodního setkání a soutěží v SATAMA SAUNA PARK. Zde také mají držitele letošního OBJEVu ROKU Jiřího Malinu ml. Kromě velké Sauny Dome, kde probíhají saunové rituály, zde mají například i bylinkovou saunu a parní lázeň, Tepidárium, odpočívárnu s vodními lůžky a mnoho dalšího.

 


 Relax centrum Kolštejn

Speciální keltské saunové ceremoniály ve Vitálním světě. Ten nabízí nejen 4 prohřívárny, ale i Wellness čajovnu, Kneippovu koupel, Tepidárium a mnoho dalšího. To vše dobově laděné.

 

 


Sauna Club Kylpyla Vodní svět Kolín
Nedělní večery ve znamení exotických vůní a tradičních saunových ceremoniálů. Kromě nové velké sauny disponuje i venkovní zahradou s ochlazovacím bazénkem nebo solnou jeskyní. Saunové ceremoniály jsou navíc pro vás připraveny každou neděli večer.

 

 


 


Wellness Hotel Frymburk

Wellness Hotel Frymburk disponuje 5 prohřívárnami, ochlazovnou a odpočívárnou. Téměř každý večer pak probíhají saunové ceremoniály. Užijte si saunování v blízkosti vodní nádrže Lipno.
  

Saunový Ráj Holice

Holice jsou opravdovým saunovým rájem. Kromě 4 prohříváren mají pro vás připravené i ledové království Frigidarium, zážitkové sprchy, bylinnou inhalaci nebo Rajskou odpočívárnu. Saunové ceremoniály zde probíhají pod vedením saunérky Martiny Houdkové.

 

 


Další sauny, ve kterých saunové ceremoniály probíhají:

Aquapark Olomouc

Sportplex – Aquapark Olešná u Frýdku Místku

Sauna Kutná Hora

 

Centrum Babylon (?)

Aqualand Moravia (?)

 

Víte o dalších?
Budeme rádi, pokud nám napíšete odkaz a případně i hodnocení saunového světa kde pravidelně poskytují zážitkové saunování.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.