Zdravé saunování

Kromě nepsaných pravidel saunových ceremoniálů, jako je nevhodnost během ceremoniálu jakkoli rušit a dodržovat hygienická pravidla, je nutné dodržovat i zásady   zdravého, a tím i správného saunování, Jinak nejen že se saunování míjí svými blahodárnými účinky, ale může dokonce zdraví uškodit.

Při zdravém saunování není vhodné brzdit krevní oběh zamotáním těla do osušky či prostěradla. Nejlepší je se v prostorách vlastní sauny úplně odhalit jako ostatní, nahoty v sauně se bát nemusíte.

Důležitý je i dostatek tekutin, dodržování správného stravování a doby pobytu v sauně. Tu vám může nejen během saunových ceremoniálů pomoci prodloužit saunovací čepice. Pokud totiž pocítíte, že vás pálí ušní boltce, bradavky či špička nosu nebo překročíte doporučenou dobu pobytu v sauně, je nejvyšší čas saunu opustit a správným způsobem se ochladit.

Nezapomeňte poslouchat své tělo, které samo nejlépe ví, kdy je nutné saunu opustit.

Při správném saunování byste proces prohřátí a ochlazení měli opakovat třikrát, vždy si ale dopřát chvilku odpočinku. Na závěr se zdržte alespoň třicet minut v relaxačních prostorách saunového světa, postupně doplňujte tekutiny a dopřejte si lehké občerstvení.

Pokud si s čímkoli ohledně zdravého a správného saunování nejste jisti, nebojte se zeptat přímo obsluhy wellness centra.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.