Soutěže v saunových ceremoniálech

Provedení saunových ceremoniálů se samozřejmě různí. Někdo mistrně ovládá kreace s ručníkem, jiný saunér umí připravit nevšední a zajímavou show nebo má propracované rekvizity a kostýmy. Jak ale porovnat, který z nich je lepší?

Provedení jednotlivých saunových ceremoniálů je posuzováno odbornou soutěží na mistrovských soutěžích. U nás jsou pod hlavičkou SaunaFestu pořádány dvě soutěže – Velká cena saunových ceremoniálů s mezinárodní účastí a Mistrovství České republiky v saunových ceremoniálech. Vítězové Mistrovství se kvalifikují na mezinárodní soutěž Sauna World Cup neboli Sauna WeltMeister. Sauna WM rovněž uděluje body za umístění ve všech navázaných soutěží a poté sestavuje celosvětový žebříček nejlepších saunérů Saunaranking.com. Obdobný systém kvalifikačních kol a následného velkolepého finále využívá i soutěž Aufguss WM.

Na SaunaFestu 2014 byla poprvé uspořádaná i speciální soutěž Mistr ručníku, ve které se hodnotila technika a originalita kreací, které saunér s ručníky provádí. Rovněž samozřejmě existují i další specializované soutěže, jako například Sauna Herbal Cup. V této soutěži se hodnotí umění přípravy saunových esencí a směsí bylin, které se při saunových ceremoniálech využívají.

 

Jiří Žákovský a jeho mistrovské kreace na soutěži Mistr ručníku, 1. místo.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.