Zážitkové saunování

Sauna nemusí být jen pocení. Sauna je víc. Sauna může být výjímečný zážitek! Naším cílem je dostat saunové ceremoniály, rituály, seance, aufgussy do nabídky každé sauny, každého saunového světa. 

Pokud jste provzovatelé saun, navštivte také stránky www.SaunovyMag.cz s nabídkou školení, SaunaFestu na cestách a saunových eventů.

Budeme rádi, pokud nám napíšete vaše zkušenosti se zážitkovým saunováním. 
                                                          Pavel Hofrichter a tým
Saunové ceremoniály a saunové rituály jsou novým trendem v českých saunách. Do saun přivádí nové návštěvníky, které chtějí tradiční saunování spojit se zážitky. 

Tradiční saunové ceremoniály

Saunér v určený čas přichází do prohřívárny a po provětrání sauny polévá vodou s vonnou esencí horké rozpálené kameny. Za příjemného syčení vzníká horká pára, která je pak rozháněna ručníky nebo vějíři saunérem po sauně. Tím se nezvyšuje teplota v sauně, ale vlhkost a saunujícím se návštěvníkům je pocitově větší teplo. Horký vzduch pak ručníkem vhání na saunující se návštěvníky a ti okusí tepelný náraz, který zintenzívní pocení. Celý ceremoniál je většinou složený ze třech kol polévání a následného víření horkého vzdchu po sauně ručníky. 

Vedle zajímavých technik víření vzduchu ručníky může saunér překvapit také aromaterapií a pro návštěvníky přinést skutečný zážitek z několika použitých vůní. Nejnovějším trendem je používání 100% přírodních éterických olejů při saunování, které blahodárně působí na saunující se návštěvníky. 

Relaxační ceremoniály

Při těchto ceremoniálech většinou hraje relaxační hudba, ceremoniál je méně intenzivní, často se provádí v sauně s nižší teplotou. Může být doplněn hrou na tibetské mísy. Jejich zvuk se šíří celou saunou, saunér může se „zpívající“ tibetskou mísou procházet mezi lidmi a zvuk mísy je tak různě intenzívní. Krásné je, když saunér používá několik mís, různě velkých s různým zvukem. Při relaxačních ceremoniálech je velmi důležitá aromaterapie. 

Beauty procedury a peelingy 

Jde o ceremoniály, které doporučujeme provádět v parních lázních. Používají se různé peelingy - solný, kokosový, kávový, medový atp. Také, zejména pro dámy, je vhodné připravit peeling nebo tělovou masku z jogurtů nebo třeba marockého bahna. Kromě krásného zážitku během saunování přinášejí tyto ceremoniály i prospěšné působení na pokožku. 

Moderní saunové ceremoniály  - saunové show

Jsou novinkou mezi ceremoniály. Saunové divadlo je krátké, 10 minutové představení probíhající přímo v prohřívárně. Saunový animátor si připraví příběh, choreografii a zpracování pro konkrétní saunu. V té pak zní sestříhaná hudba, svítí efektová světla, saunér má kostým a řadu doplňků. Saunové divadlo tak přivede do sauny Piráty z Karibiku, Fantoma Opery, Benátský karneval nebo indiánské příběhy. 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.